三軍總醫院台北門診中心 (Tri-service General Hospital, Taipei Medical Clinic)100025臺北市中正區紹興南街7號, 臺北市, 100025
上立皮膚暨美容醫學專科診所 (Shang-Li Dermatologic Aesthetic Clinic)Mo-Tu, Th-Fr 10:30-18:00; We 12:00-18:00; Sa 10:00-16:00
丞安堂中醫診所108014臺北市萬華區西園路二段47號, 臺北市, 108014
中山婦產科診所108016臺北市萬華區桂林路114號, 臺北市, 108016
中崙諮商中心心理諮商所10652臺北市大安區忠孝東路三段54號4樓之1, 臺北市, 10652
中文內兒科231新北市新店區北新路三段169號, 新北市, 231 · Mo-Sa 09:00-12:00,15:00-18:00,19:00-21:30; Su off
九如聯合診所新北市三重區仁華里001鄰仁愛街753號, 新北市
京澄皮膚專科診所220768新北市板橋區三民路一段181、183號, 新北市, 220768 · Mo-Fr 09:00-12:00,15:00-18:00,18:30-21:30; Sa 09:00-12:00,15:00-18:00; Su 09:00-12:00
京禾中醫診所 (Jing-Her Clinic)106台北市大安區復興南路二段173-1號, 台北市, 106
仁安內科小兒科106台北市大安區和平東路二段175巷34號, 台北市, 106
仁愛中醫診所100057臺北市中正區延平南路187號, 臺北市, 100057
佑安中醫診所新北市三重區信義西街98號, 新北市, 241
佳家人際智能開發心理治療所臺北市文山區羅斯福路五段192巷14號1樓, 臺北市
佳德內科診所108016臺北市萬華區西園路一段200號2樓, 臺北市, 108016
佳誠診所220078新北市板橋區中山路二段140號, 新北市, 220078
保順聯合診所241新北市三重區正義北路5號, 新北市, 241
信林大學眼科診所241新北市三重區重新路一段51-1號, 新北市, 241
倪國欽中醫診所220075新北市板橋區長安街331巷23號1樓, 新北市, 220075
健福中醫診所220089新北市板橋區中山路二段237號1樓及成功路6巷34號1樓, 新北市, 220089
健群中醫診所11271臺北市北投區石牌路一段166巷116號一樓, 臺北市, 11271 · Mo-Fr 09:00-12:00,14:00-22:00; Sa 14:00-22:00; Su off
內湖區健康服務中心 (Neihu District Health Center)臺北市民權東路六段99號2樓之1, 臺北市
內湖國泰診所 (Neihu Cathay Clinic)台北市內湖區瑞光路506號, 台北市, 114
全人中醫診所220079新北市板橋區中山路二段262號, 新北市, 220079
全心醫學聯合診所11670臺北市文山區羅斯福路六段407號二樓, 臺北市, 11670
全泰中醫診所220077新北市板橋區中山路二段78號, 新北市, 220077
北安聯合診所台北市中山區北安路569之3號, 台北市, 104
北市聯醫內湖門診部 (Taipei City Hospital Neihu Clinic)臺北市民權東路六段99號2樓之1, 臺北市
古亭京都堂中醫診所106012臺北市大安區羅斯福路二段115號, 臺北市, 106012
台北諾貝爾眼科診所10041臺北市中正區公園路13號5樓, 臺北市, 10041
台北透析診所108016臺北市萬華區西園路一段200號3樓, 臺北市, 108016
同心堂中醫診所220089新北市板橋區中山路二段123號, 新北市, 220089
周承良耳鼻喉科診所103012臺北市大同區延平北路一段22號, 臺北市, 103012
和康中醫診所220089新北市板橋區中山路二段291之11號, 新北市, 220089
和泰內科診所103001臺北市大同區南京西路406號8樓, 臺北市, 103001
啟誠聯合診所台北市大安區和平東路二段120號, 臺北市, 106
喜聖診所103002臺北市大同區長安西路235號1樓、237號1樓, 臺北市, 103002
嘉禾診所220078新北市板橋區中山路二段194號, 新北市, 220078 · Mo-Sa 08:30-12:00,15:00-18:00,18:30-21:30; Su 08:30-12:00
夏一新身心精神科診所台北市內湖區成功路三段143號4樓, 台北市, 114
夏立雲診所103010臺北市大同區保安街43號, 臺北市, 103010
大安區健康服務中心106臺北市大安區臥龍里5鄰辛亥路三段15號, 臺北市, 106
大川診所220077新北市板橋區中山路二段84之6號, 新北市, 220077
大鈞診所220077新北市板橋區中山路二段88號, 新北市, 220077
天心中醫診所100003臺北市中正區武昌街一段33號(1樓至3樓)、35號2樓、4樓, 臺北市, 100003
天晴診所111臺北市士林區中山北路六段292號, 臺北市, 111
好心肝診所 (Good Liver Clinic)100008臺北市中正區公園路30號二樓, 臺北市, 100008
安東診所106臺北市大安區和平東路二段229號, 臺北市, 106
安胃診所220079新北市板橋區中山路二段232號, 新北市, 220079 · Mo-Fr 08:30-12:30,14:30-17:30,18:00-21:00; Sa 08:30-12:30
安興診所108014臺北市萬華區桂林路101號, 臺北市, 108014
宏安國術館116066臺北市文山區景中街15號, 臺北市, 116066 · Mo-Sa 09:00-12:00, 15:30-18:00, 18:50-22:00
官世英診所116台北市文山區景興路45號, 台北市, 116
實健診所220078新北市板橋區中山路二段32號, 新北市, 220078
小千醫生診所Mo-Su 12:30-21:00; Sa 10:30-19:00
康和診所台北市大安區忠孝東路四段216巷11弄8號, 台北市, 106
張漢權內科診所103007臺北市大同區重慶北路一段92號, 臺北市, 103007
張英睿皮膚專科診所220新北市板橋區文化路一段118號, 新北市, 220
御品堂中醫診所220075新北市板橋區長安街333號1樓, 新北市, 220075
德一診所220079新北市板橋區中山路二段236號, 新北市, 220079
德康小兒成人耳鼻喉科診所11674臺北市文山區羅斯福路六段260號, 臺北市, 11674
心禾診所10488臺北市中山區復興北路92號11樓之1, 臺北市, 10488
承光中醫診所新北市中和區南華路41號1樓, 新北市, 235
斯林中醫診所 (Slim TCM clinic)104臺北市中山區民權東路二段95巷95號, 臺北市, 104 · Mo-Fr 11:00-22:00; Sa 09:00-18:00
新佑泉診所110臺北市信義區松光里1鄰忠孝東路五段508號之4, 臺北市, 110
施丞修中醫診所220080新北市板橋區中山路二段362號, 新北市, 220080
旭明眼科116臺北市文山區景興路203號, 臺北市, 116
昌隆中醫診所新北市新莊區幸福路64巷4弄3號一樓, 新北市
明德中醫診所22042新北市板橋區莒光路78巷4號, 新北市, 22042
昱捷診所台北市大安區信義路三段202號, 台北市, 106
晨陽診所220071新北市板橋區漢生東路342號1樓, 新北市, 220071
景德耳鼻喉科診所臺北市大安區和平東路二段191號, 臺北市, 106 · Mo-Sa 08:30-12:00,15:00-18:00,19:00-21:30; Su off
景福眼科116台北市文山區羅斯福路六段318號, 台北市, 116
景鈞診所103臺北市大同區天水路38號, 臺北市, 103 · Mo-Sa 08:30-12:00; Mo,Fr 18:00-21:00; Tu 14:00-17:30
書田泌尿科眼科診所台北市大安區106建國南路二段276號, 臺北市, 106
朱小兒科診所10088臺北市中正區汀州路二段220號1樓, 臺北市, 10088
杏誠復健診所106臺北市大安區信義路四段173號2樓, 臺北市, 106 · Mo-Fr 08:00-21:30; Sa 08:00-17:00
東陽耳鼻喉科新北市新店區北新路三段154號, 新北市, 231 · Mo-Fr 08:30-11:30,16:30-20:30; Sa 08:30-11:30,14:00-17:30
松德精神科診所110臺北市信義區安康里5鄰松德路108號, 臺北市, 110
林仲皮膚科診所103005臺北市大同區延平北路二段20號, 臺北市, 103005 · Mo,Tu,Th,Fr 08:00-12:00
林子敬診所220078新北市板橋區中山路二段198號, 新北市, 220078
林志宏中醫診所103005臺北市大同區延平北路二段14號, 臺北市, 103005
林進雄診所108015臺北市萬華區桂林路102號1樓, 臺北市, 108015
柯滄銘婦產科100臺北市中正區林森南路10號, 臺北市, 100 · Mo 8:30-11:00, 13:30-17:00,Tu 13:30-17:00,We-Sa 8:30-11:00, 13:30-17:00; PH, Su off
楊孟達身心精神科22050新北市板橋區文化路一段275號, 新北市, 22050 · Mo-Fr 10:00-12:00,15:00-18:00,19:00-22:00; Sa 10:00-12:00,15:00-18:00; Su off
榮恩診所220085新北市板橋區三民路一段147號, 新北市, 220085
榮新診所220085新北市板橋區三民路一段143號, 新北市, 220085
榮星診所 (Star Clinic)104臺北市中山區江寧里11鄰龍江路280號, 臺北市, 104
樂橙物理治療所 (Le Cheng Physiotherapy Clinic)111047臺北市士林區天母西路22巷1-1號, 臺北市, 111047 · Mo-Tu, Th-Fr 09:00-12:00, 14:30-21:30; We 14:30-21:30
樂活診所106013臺北市大安區師大路12號(實際營業地址:1樓、3樓), 臺北市, 106013
樂福診所220082新北市板橋區三民路二段89號, 新北市, 220082
欣美精神科診所台北市大安區復興南路一段342號之5, 台北市, 106
毛蟲藝術心理諮商所10658臺北市大安區信義路三段202號6樓之1, 臺北市, 10658
民揚診所新北市中和區中山路三段132號, 新北市, 235
永和醫美仁欣診所234新北市永和區永和路二段194號, 新北市, 234 · Mo-Fr 11:00-20:00; Sa 10:00-19:00; Su off
永康診所108012臺北市萬華區桂林路47號1樓2樓及地下1樓, 臺北市, 108012
永康身心診所100臺北市中正區文祥里12鄰金山南路一段127號, 臺北市, 100
洪源裕小兒科23448新北市永和區竹林路181號, 新北市, 23448 · Mo-Fr 08:00-12:00,14:00-18:00,19:00-22:00; PH Su 08:30-12:00
漢方中醫聯合診所108035臺北市萬華區西園路二段254巷5號1樓至3樓, 臺北市, 108035
澄心診所台北市中山區中山北路二段82號2樓, 台北市
澄玥中醫診所104台北市中山區松江路100巷1號, 台北市, 104
熊明旺耳鼻喉科診所220077新北市板橋區中山路二段84之2號, 新北市, 220077
琥珀中醫診所103602臺北市大同區長安西路289號1樓, 臺北市, 103602
瑞生診所108034臺北市萬華區西園路二段250號、250號2樓、250號3樓, 臺北市, 108034
璞和中醫診所220078新北市板橋區中山路二段134號, 新北市, 220078
禾馨婦產科 (Diathus MFM Clinic)100台北市中正區懷寧街78號, 台北市, 100
秀娥婦產科220新北市板橋區文化路一段98號, 新北市, 220
立光診所100臺北市中正區博愛路76號二樓, 臺北市, 100
羅源彰診所103016臺北市大同區長安西路137號, 臺北市, 103016
美上美皮膚科新北市三重區正義北路104號, 新北市 · Mo-Sa 12:15-19:00
翰鳴堂中醫診所103016臺北市大同區重慶北路一段83巷6號, 臺北市, 103016
耀安小兒科診所220071新北市板橋區漢生東路324號1樓及326巷2弄2號1樓, 新北市, 220071
聖方診所103012臺北市大同區長安西路177巷2號(1樓、2樓、3樓), 臺北市, 103012
聯合報診所110臺北市信義區忠孝東路四段559巷1號六樓, 臺北市, 110 · Mo-Fr 09:00-12:00,13:00-17:00
聯安中醫診所108038臺北市萬華區西園路二段243之11、243之12號, 臺北市, 108038
聿康診所110臺北市信義區廣居里3鄰忠孝東路五段250號二樓, 臺北市, 110
育揚中醫台北市大安區和平東路二段221號, 台北市, 106
育晟中醫診所台北市松山區延吉街46巷4號, 台北市 · Mo, Tu, Th-Sa 09:00-12:00; Mo, Tu, Th-Sa 15:30-18:30
臺北市社區心理衛生中心臺北市金山南路一段5號, 臺北市, 100
臺安診所台北市大安區敦化南路二段76號十一樓, 台北市 · Mo-Fr 08:00-12:00; Mo-Fr 13:00-17:00
興隆內兒科116台北市文山區興隆路二段17號, 台北市, 116 · Mo-Fr 08:30-11:30, 15:30-18:30, 19:00-21:00
莊宇龍診所 (Dr. Zhuang's Clinic)104台北市中山區北安路637號一樓, 台北市, 104 · Mo-Sa 08:00-12:00, 15:00-22:00; Su 08:30-12:00, 18:00-21:30
華晟中醫診所220071新北市板橋區漢生東路189號1樓及193巷1號1樓, 新北市, 220071
萬華瀚群骨科診所108016臺北市萬華區西園路一段176號, 臺北市, 108016
萬華身心精神科診所台北市萬華區和平西路三段142號, 台北市
葉洪小兒科診所116080臺北市文山區興隆路三段202號, 臺北市, 116080
蔡國賢耳鼻喉科104台北市中山區長安東路二段108-2號, 台北市, 104
蔡英傑皮膚科220新北市板橋區文化路一段146號, 新北市, 220
蕭仁哲婦產科231新北市新店區北新路三段165;167號, 新北市, 231 · Mo-Fr 09:00-12:00,18:30-21:00; Sa 09:00-12:00; Su off
蕭耳鼻喉科診所10085臺北市中正區汀州路二段261號, 臺北市, 10085 · Mo-Sa 09:00-12:00,15:00-18:00,18:30-21:30
蘇年興耳鼻喉科診所新北市中和區景平路429之3號1樓, 新北市, 235 · Mo-Sa 08:30-12:00,17:00-21:00
裕安中醫診所220085新北市板橋區中山路二段487號, 新北市, 220085
誠悅耳鼻喉科診所220078新北市板橋區中山路二段158號1樓, 新北市, 220078
謙禾家醫診所 (Bruce Private Clinic)220722新北市板橋區漢生東路285、287號1、2樓, 新北市, 220722
豐禾中醫診所11289臺北市北投區自強街150號一樓, 臺北市, 11289
遠東中醫診所220071新北市板橋區漢生東路335號1樓, 新北市, 220071
邱楠超診所105臺北市松山區吉仁里5鄰延吉街20號, 臺北市, 105
采新婦幼241新北市三重區正義北路86號, 新北市, 241
重慶堂中醫診所103006臺北市大同區延平北路二段88之1號, 臺北市, 103006
長安東診所104台北市中山區長安東路二段50之2號, 台北市, 104
長生外科診所220085新北市板橋區中山路二段497號, 新北市, 220085
長虹診所 (Chang Hung Clinic)10041臺北市中正區公園路13號, 臺北市, 10041 · Mo-Sa 10:00-21:00
陳啟義眼科專科116080臺北市文山區興隆路三段204號, 臺北市, 116080
陳鐵誠中醫診所11674臺北市文山區羅斯福路六段138號, 臺北市, 11674
雷世陽婦產科診所220079新北市板橋區三民路二段110號, 新北市, 220079
順心診所220078新北市板橋區中山路二段160號, 新北市, 220078 · Mo 09:00-12:00,14:00-17:00,18:00-21:00; Tu-Fr 14:00-17:00,18:00-21:00; Sa 09:00-12:00
顏鳳麟婦產科診所114台北市內湖區成功路28號, 台北市, 114
風寀時尚診所 (Feng Tsai Aesthetic Clinic)11674臺北市文山區羅斯福路六段236號, 臺北市, 11674 · Mo-Fr 12:00-20:00; Sa 10:00-18:00; Su off
黃偉俐身心科診所台北市中山區天津街37號, 台北市, 104
黃建榮婦產科臺北市中山區南京東路二段100號十一樓, 臺北市
黃禎憲皮膚科診所106臺北市大安區師大路77號, 臺北市, 106
CAIRE凱爾診所104台北市中山區伊通街59巷8號, 台北市, 104
DCDC 生髮診所Mo-Sa 11:00-14:30,17:00-20:45
G Clinic形象館104臺北市中山區中央里12鄰建國北路二段60號十四樓, 臺北市, 104
丁美玲中醫診所104台北市中山區伊通街52巷3號, 台北市, 104
世芳中醫診所 (Shifang Chinese Medicine Clinic) 主愛心靈診所臺北市大安區羅斯福路三段269巷39號, 臺北市
京元中醫診所104台北市中山區松江路378號, 台北市, 104
京硯綜合診所104臺北市中山區長春路208號, 臺北市, 104
仁德傳統整復中心116台北市文山區羅斯福路六段249號, 台北市, 116
仁德傳統整復中心台北市文山區羅斯福路六段147號, 台北市
仁耀診所116台北市文山區興隆路一段273號, 台北市, 116
仁荔健康診所116臺北市文山區興福里1鄰興隆路一段258號, 臺北市, 116
佑明眼科診所新北市蘆洲區長安街287巷1號, 新北市
何英世婦產科111台北市士林區文林路482號, 台北市, 111
佳恩小兒科診所新北市蘆洲區信義路273號, 新北市
佳鴻診所11674臺北市文山區羅斯福路六段256號, 臺北市, 11674
俊亨婦產科診所新北市蘆洲區中山二路137號, 新北市
保安眼科診所111台北市士林區大東路44號, 台北市, 111
保源蔘藥行新北市中和區漳和里001鄰中和路58號, 新北市
信全美齒116臺北市文山區木柵路一段234號, 臺北市, 116
優儷芙生活診所111台北市士林區中正路300號二樓, 台北市, 111
光澤醫美診所241新北市三重區正義北路122號, 新北市, 241
光華家醫科診所104臺北市中山區興亞里12鄰長安東路二段33號, 臺北市, 104
全嘉耳鼻喉科診所新北市蘆洲區長安街156號, 新北市
全連居家護理所新北市蘆洲區中山一路122巷22號, 新北市
冠丹整復111台北市士林區德行東路45號, 台北市, 111
劉仲彥皮膚專科診所220新北市板橋區雙十路二段167號, 新北市, 220
劉安邦耳鼻喉科診所新北市蘆洲區中正路13號, 新北市
劉宣彥診所104台北市中山區伊通街17之4號, 台北市, 104
劉家庭醫學科門診臺北市中正區杭州南路一段145號, 臺北市
力安妥診所100臺北市中正區建國里1鄰衡陽路34號, 臺北市, 100 · Mo-Fr 9:30-13:30.15:30-19:30
力康骨科診所新北市中和區連城路10號1樓, 新北市, 235
北醫附設復健科診所110台北市信義區信安街151號, 台北市, 110
千順中醫診所116台北市文山區景文街173號, 台北市, 116
南京京都堂中醫診所104008臺北市中山區南京東路一段100號, 臺北市, 104008
Only the first 250 listings are shown. See the full map on OpenStreetMap.